C1 Crystal Lacquer

C1 Kristal Vernik

Doruk noktadaki boya ve grp kaplama korumadır. C1 Kristal Vernik araba, yat ve uçak boyalarına kimyasal olarak nüfuz edip bağlanır. UV ışınlara karşı koruma sağlar, geç kirlenme, çizilme direnci ve kolay temizlenme özellikleri katar. Boyanın üzerinde bir nev’i kalkan vazifesi görür.

C1 dünyanın en güvenilir bağımsız iklimlendirme tesislerinde testlere tabi tutularak kendini ispat etmiştir .


 
 
 

Video
Arizona çölünde 3 yıl güneş ışığı altında kalmayı simüle eden testlerde en yakın rakibinin yarısı kadar parlaklık kaybına uğradı. Ancak parlaklık kaybı testin sadece bir kısmıydı, C1 aşağıdaki ek faydaları da sağlıyor;

Olağanüstü Dayanıklılık: Normal polimer cilaların aksine C1 kendi molekülleriyle araç boyasının moleküllerini takas ederek yeni bir yüzey oluşturur. Bu şekilde gerçekleştirilmiş bir bağ diğer tüm fiziksel bağlanmalardan yada tutunmalardan çok daha kuvvetli bir bağdır. Testlerde C1  piyasa ürünlerinin 10 katına varan dayanıklılık göstermiştirÇizilme Dayanımı: C1 mikron mertebelerinde çok sert bir kristal film oluşturmaktadır. Bu karakteristik özelliği, nispeten yumuşak otomotiv boyalarına göre yıkama ve kurulama esnasında çizik oluşumunu azaltır. Yapılan testlerde görüldü ki, C1 uygulanmış yüzey C1 uygulanmamış ya da geleneksel cila uygulanmış yüzeylere nazaran %50 daha az çizik oluşumu vaad ediyor
.


Uygulama Talimatları


- Araç çiziklerinden arındırılmalı ve yüzey her türlü kirden kil, ipa, vs yöntemlerle temizlenmiş olmalıdır.

Uygulama yapacağınız yüzeyin doğrudan güneş görmediğinden, ıslak olmadığından ve sıcak olmadığından emin olunuz.

 Uygulama esnasında C1 ürününün teninize direkt temasının önüne geçmek için lateks eldiven giyiniz.

Uygulama pedine birkaç damla ürün damlatın.

Üründen uygulama pedine damlatma yapmadığınız zamanlarda şişenin ağzını devamlı kapalı tutun ve şişeyi elinizde tutmayın. ( çünkü ürün havayla ve sıcaklıkla kürleşir ve kristalleşir )

 Uygulama pedini kısa aralıklarla değiştirin çünkü ped yapışkanlaşmaya başlayacaktır ve bu yapışkanlığı yüzeyden silmek çok güçtür. ( bu değiştirme aralığı 1-2 panel veya kaput gibi düşünülebilir sıcaklığa ve neme göre değişmekle beraber denenerek bulunacaktır )

Sürülen C1 derhal reaksiyona girecektir ve süratli uygulanmalıdır, oda sıcaklığı ve %50 nem oranı düşünüldüğünde yüzeye pedle sürülen C1 mikrofiber bezle 30-60 saniye içinde silinmelidir.

 Fazla ürünü silmek için aynı yüzeyden mikrofiber bezle birkaç kez geçmeniz gerekebilir. Her zaman 2 mikrofiber bez bulundurulmalıdır. Unutulmamalıdır ki ürünün fazlalığı alınmaktadır, çok sert yapılan silme işlemi hem dalgalanmaya hemde koruma sağlayacak ürünü yüzeyden ayırmaya sebebiyet verebilir.

Kullanılan mikrofiber bezlerin yüzleri sırayla değiştirilmelidir, yoksa bezin üstünde kürleşmeye başlayan C1 kristalleri silme işlemini güçleştirecektir.

 Eğer kürleşme işleminden sonra bir yerin silinmesinin atlandığı farkedilirse o bölgeye lokal olarak pasta işlemi uygulanıp ardından tekrar C1 uygulanmalıdır.

İşlemi bitirdikten sonra süratlice mikrofiber bezleri suya koyun, ardından makinede yıkayıp kurutun ki içinde kalan C1 ürünleri kristalleşip mikrofiber bezi kullanılmaz bir hale sokmasın. Üstünde kristalleşmiş partiküller olan bir bez kullanıldığı yüzeyleri çizebilir.